چرا از ریاضی فراری هستید؟


چرا از ریاضی فراری هستیم؟

اگر بگم که 90درصد دانش آموزان از ریاضی وحشت دارند گزافه گویی نیست.
چون وقتی به آمار کنکور رشته تجربی نگاه می کنیم می بینم حدود 80درصد داوطلب های رشته تجربی,در درس ریاضی زیر 10% کسب می کنندو 10درصد بین 10%تا50% رو بدست میارن و جالب اینجاست که فقط 5 درصد هستند که موفق میشن که بالای 50% رو توی کارنامه ی خودشون ثبت کنند.
از طرفی هم اگه به سوالات کنکورهای 3دهه ی گذشته نگاهی بندازیم خواهیم دید که تقریبا سوالات در هرسال شبیه به هم بوده و با این آمار نباید کسب درصدهای بالا دست نیافتنی باشه ولی اینطور نیست.چرا!؟؟؟
اول باید از خودتون شروع کنید.یعنی باید نگاهتون رو به درس ریاضی عوض کنید. داشتن یک ذهنیت منفی یا بد بین بودن نسبت به هرکاری از جمله ریاضی,توانایی شما رو در یادگیری تا 90 درصد کاهش میده.
چون یادگیری توسط سلول های بخش خاکستری مغز صورت میگیره و وقتی شما نسبت به یک موضوع تصور سخت بودن و غیرممکن بودن داشته باشید عملکرد سلول های این بخش از مغز قطعا بسیار کاهش پیدا می کنه واین تاثیری هست که  خودتون با ذهنیت باطل ومنفی به خودتون وارد می کنید.پس حواسمون باشه وقتی سراغ مطالعه هر درس ازجمله ریاضی می ریم , حس خوب و حال خوب داشته باشیم,به همین راحتی…

یادت باشه قلب و مغز اگه با در یک راستا باشند غوغا می کنند

اما دومین شرطی که باید برای خودتون فراهم کنید,داشتن یک اتاق مطالعه آروم و تمیز هست.
سومین شرط داشتن یک مشاور خوب و باتجربه است تا بتونه یک برنامه مطابق شرایط شما طراحی کنه و بلد باشه کلی حس خوب بهتون تزریق کنه.
چهارمین شرط داشتن یک منبع مطالعاتی خوب و استاندارد برای آموزش در دروس مختلف از جمله درس ریاضی است.
پنجمین شرط,ثابت قدم بودن در مسیر خرکت به سمت موفقیت است.
ششمین شرط هم تمرین-تمرین- تمرین– و……تمرین و تکرار است
در خصوص شرط دوم تا ششم در بخش دیگریبیشتر صحبت خواهیم کرد,اما در این بخش قصد داریم فقط به درس ریاضی بپردازیم و اینکه چرا اغلب دانش اموزان نمی تونند درصدهای بالایی کسب کنندو
ببینیم که منبع خوب و استاندارد برای مطالعه ریاضی چه ویژگی هایی باید داشته باشه…
1:درسنامه های کوتاه داشته باشه و با حل مثال های ساده بتونه مقاهیم هر سرفصل رو به شکل ساده ای به شما دانش آموز عزیز منتقل کنه.
2:تست های موضوعی داشته باشه. یعنی اگر مفاهیم سرفصل مشتق پذیری ارائه شده بود حتما تستهای مربوط به این بخش هم حل شده باشه. اینطور نباشه که مفاهیم چند سرفصل باهم ازائه بشه و بعد تست های این چند سرفصل رو باهم حل کنه.
3:تمرین های کتاب درسی حتما حل کرده باشد.چون اولویت کتاب درسی استو حتما در لابه لای این تمرین ها نکته ای نهفته است که حتما باید به آن پرداخته شود.
4:در هز مبحث تعداد زیادی تست حل کرده باشد که نیازی به منابع مطالعاتی دیگر نباشه و درگیر  منابع مختلف نباشد,چون در دراز مدت باعث خستگی شما میشه.
5:از صفر تا 100 هر مبحث تدریس کرده باشد.یعنی تمامی مفاهیمی  که یک دانش آموز نیاز داره تا هر مبحث رو یاد بگیره رو بهش پرداخته باشد.

در بخشی دیگر به روش صحیح مطالعه ریاضی می پردازیم.

برای دریافت مشاوره رایگان در درس ریاضی  و دریافت بسته ی آموزشی با ما در تماس باشید

09191677646
09396862651

آدرس تلگرام:konkour_bandaan98@
آدرس اینستاگرام:konkour_bandaan99@

مهندس صادق رمضانی

1398-11-7 17:00:09 +00:00